Układ Klimatyzacji

Nasze usługi obejmują również kompleksowy serwis klimatyzacji

Klimatyzacja Samochodowa składa się z następujących elementów:

  • Osuszacz, filtr
  • Kompresor sprężarka, pompa
  • Skraplacz - chłodnica klimatyzacji
  • Parownik klimatyzacji
  • Przewodów łączących układ

Serwis klimatyzacji

Serwis układu klimatyzacji obejmuje kontrolę szczelności, która polega na opróżnieniu układu z czynnika następnie oczyszczeniu, wykonaniu testu szczelności.
Testy szczelności wykonujemy na dwa sposoby: podciśnieniem oraz nadciśnieniem - test szczelności Azotem.
Serwis klimatyzacji poza sprawdzenie szczelności obejmuje przede wszystkim napełnienie układu czynnikiem R134, dodanie kontrastu czyli barwnika UV, oraz odpowiedniej ilość oleju.

Naprawa klimatyzacji

W przypadku wystąpienia i zdiagnozowania nieszczelności zapewniamy fachową i skuteczną naprawę.
Zajmujemy się zakuwaniem przewodów, dorabianiem przewodów z gumy i aluminium, spawaniem przetartych przewodów aluminiowych.

Sprzedaż części układu klimatyzacji

Zajmujemy się również sprzedażą części układu klimatyzacji. Nie prowadzimy sprzedaży części używanych, ponieważ zależy nam na zadowoleniu klientów a z wieloletniego doświadczenia wiemy, że takie części są po prostu zużyte i nie nadają się do ponownego montażu. Dotyczy to przede wszystkim układu klimatyzacji a w szczególności chłodnic klimatyzacji czyli skraplaczy.
Pamiętaj! Części używane to części zużyte!

Odgrzybianie klimatyzacji

Bardzo ważną rzeczą szczególnie dla naszego zdrowia jest odgrzybianie układu klimatyzacji.
Odgrzybianie układu powinno się przeprowadzać raz do roku. Niestety wielu z nas robi to dopiero wtedy, gdy w samochodzie odczuwalny jest nieprzyjemny zapach, wywołany przez grzyby i pleśnie gromadzące się głównie na parowniku. Dlaczego na parowniku? Ponieważ jest idealnym miejscem dla rozwoju tego typu organizmów. Jest ukryty przed światłem i ze względu na zadanie jakie spełnia jest wilgotny. Powodowany przez pleśnie i grzyby nieprzyjemny zapach jest nawiewany dmuchawą do wnętrza pojazdu. Sam zapach powoduje oczywiście spory dyskomfort podczas podróży, jednak znacznie groźniejsze są mogące wystąpić u kierowcy i pasażerów reakcje alergiczne.
W naszym Zakładzie stosujemy metodę piankową polegającą na wykorzystaniu preparatu grzybobójczego w sprayu.
Stosujemy również ozonowanie klimatyzacji jest to bezpieczna i bezinwazyjna metoda czyszczenia klimatyzacji. Więcej na temat ozonowania po kliknięciu w poniższy rysunek.

Ozonowanie