Układ Chłodzenia


Nasza firma specjalizuje się w diagnostyce oraz naprawie części układu chłodzenia.
Układ chłodzenia jest bardzo ważnym elementem w budowie samochodu, ponieważ bez niego praca silnika pojazdu byłaby niemożliwa. Ma on za zadanie zapewnienie odpowiedniej temperatury podczas pracy silnika. Rozróżniamy układ chłodzenia pośredni i bezpośredni.

    Układ chłodzenia składa się z następujących części:

  • Chłodnicy
  • Przewodów łączących układ
  • Termostatu, nagrzewnicy
  • Czujników temperatury
  • Pompy wymuszającej obieg cieczy
  • Zbiornika wyrównawczego
  • Wentylatora

W układzie tym znajduje się również ciecz chłodząca, którą powinno się wymieniać co 2-3 lata, ponieważ po upływie tego czasu traci ona swoje właściwości. Wyeksploatowana ciecz chłodząca może również zamarzać w niskich temperaturach.
W układzie chłodzenia niestety częściej występują jednak usterki. Są to głównie wycieki cieczy spowodowane nieszczelnością układu.

Sprzedaż płynów do chłodnic

Oferujemy najwyższej jakości płyny do chłodnic wyprodukowane w oparciu o glikol monoetylenowy.
Zapewniają one ochronę systemów chłodzenia zarówno zimą jak i latem.

Naprawa chłodnic

W przypadku nieszczelności chłodnicy naprawa polega na miejscowym spawaniu bądź lutowaniu rurek. Niestety jeśli nieszczelności są wynikiem korozji to naprawa może nie przynieść oczekiwanego rezultatu, wtedy proponujemy klientom wymianę rdzenia lub całej chłodnicy.

Wymiana rdzenia

Wymiana rdzenia jest możliwa pod warunkiem, że nie uległy uszkodzeniu zbiorniczki. W przypadku zbiorniczków plastikowych każde ich większe uszkodzenie uniemożliwia ich ponowne wykorzystanie, natomiast zbiorniki mosiężne jesteśmy w stanie odtworzyć. Jeżeli uszkodzenie zbiorniczka plastikowego jest niewielkie istnieje możliwość zespawania części plastikowej. Wymiany rdzeni wykonuje się najczęściej w samochodach dostawczych i ciężarowych w przypadku samochodów osobowych zwykle jest to nieopłacalne (koszt wymiany rdzenia często przewyższa cenę nowej chłodnicy). Jesteśmy w stanie dorobić chłodnice do każdego samochodu, ciągnika siodłowego a nawet maszyn budowlanych, oczywiście najpierw nasi fachowcy muszą chłodnicę zobaczyć oraz dokonać pomiaru rdzenia chłodnicy. Dobór odpowiedniego rdzenia jest często bardzo trudny ale nie niewykonalny.

Sprzedaż chłodnic

Jeżeli naprawa części jest niemożliwa, proponujemy zakup nowej części. Zajmujemy się sprzedażą części układu chłodzenia oraz układu klimatyzacji. Nie prowadzimy sprzedaży części używanych, ponieważ zależy nam na zadowoleniu klientów a z wieloletniego doświadczenia wiemy, że takie części są po prostu zużyte i nie nadają się do ponownego montażu. Dotyczy to w szczególności układu chłodzenia i klimatyzacji. W przypadku chłodnic, a w szczególności chłodnic klimatyzacji czyli skraplaczy, kupno tych części używanych jest po prostu dla klienta nieopłacalne.
Pamiętaj! Części używane to części zużyte!